BME Matematika- és Számítástudományi Doktori Iskola > Kurzusok
PhD hallgatók részére meghirdetett kurzusok. A képzés
(2016. előtt kezdett) 6 szemesztere alatt
a kötelezően választható tárgyak közül négyet el kell végezni.
Ezeken kívül a témavezetővel egyeztetve, bármilyen tárgy választható a BME és az
ELTE tárgykínálatából.
2017/18/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Adatbányászati
algoritmusok (BMEVISZD308)
előadó: Daróczy Bálint Zoltán (SZIT)
szerda 14:15 - 16:00, péntek 14:15 - 16:00
Sztochasztikus
modellek és adaptív algoritmusok (BMEVISZDV06)
előadó: Csáji Balázs (SZTAKI)
IE217-1, csütörtök 12:15 - 14:00
Nemlineáris
programozás (BMETE93MM04)
előadó: Illés Tibor (Differenciálegyenletek
Tanszék)
H306, szerda 8:15 - 10:00,
csütörtök 8:15 - 10:00
Ajánlott doktori tárgyak:
Alkalmazott sztochasztika (BMETE95AM35) Pete Gábor Cs10, P10 H406
A statisztikus fizika matematikai módszerei* (BMETE95MM27) Tóth Imre Péter K14 H601
Bevezetés a Hodge-elméletbe (BMETE947209) Szabó Szilárd H16
Dinamikai rendszerek* (BMETE93MM02)Bálint Péter K12, Cs14 H45A
Extrémérték elmélet* (BMETE95MM16) Vető Bálint Sz12 H46
Fejezetek a modern kvantum-információelméletből (BMETE92MM38) Mosonyi Milán Sz10 R507
Harmonikus analízis elemei (BMETE92AK33) Andai Attila Sz16 H406
Határeloszlás- és nagy eltérés tételek* (BMETE95MM10) Ráth Balázs, H 12 H405A, K10, T604
Kvantum-információelmélet kutatószeminárium 3 (BMETE92MM35) Mosonyi Milán P16
Nem-standard analízis* (BMETE919213) Sági Gábor P10
Parciális Differenciálegyenletek 2 (BMETE93MM03) Karátson János Cs8 H406, Kiss Márton Cs16 H405A
Statisztika 2 (BMETE95AM32) Bolla Mariann H12 H607, gyak Bolla Mariann K14 H406
Statisztika és információelmélet* (BMETE95MM05) Kói Tamás CS 10-14 H406
Sztochasztikus programozás Szántai Tamás (BMETE93MM0) H12 H306 Cs16 H207
Valószínűségszámítás 2 (BMETE95AM30) Bárány Balázs Sz10-14 T605
* angol nyelvű kurzus
2017/18/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Permutációcsoportok és
kombinatorikus struktúrák (BMETE91MM19)
előadó: Nagy Gábor Péter (Algebra Tanszék)
H306, kedd 14:15 - 16:00
Bevezetés az
Atiyah--Singer index-tétel témakörébe (BMETE947211)
előadó: Etesi Gábor (Geometria Tanszék)
H306, szerda 14:15 - 16:00
2016/17/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Fourier-analízis és fraktálok (BMETE957306)
előadó: Simon Károly (Sztochasztika Tanszék)
H406, szerda 10:15 - 12:00
Mátrixanalízis
és kvantum-információelmélet (BMETE92MM30)
előadó: Mosonyi Milán (Analízis tanszék)
H607, kedd 12:15 - 14:00
2016/17/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Numerikus modellezés és
közönséges differenciálegyenletek numerikus megoldási módszerei (BMETE937310)
előadó: Faragó István (Differenciálegyenletek Tanszék)
2015/16/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Bevezetés a Hodge-elméletbe (BMETE947209)
előadó: Szabó Szilárd (Geometria Tanszék)
Adatbányászati algoritmusok (BMEVISZD308)
előadó: Buza Krisztián (SZIT)
IE217-1, szerda 12:14 - 14:00, péntek
12:15 - 14:00
2015/16/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Félcsoportelmélet (BMETE915005)
előadó: Nagy Attila (Algebra Tanszék)
Normált algebrák
elemei (BMETE92MM10)
előadó: Andai Attila (Analízis Tanszék)
H405A, szerda 16:15 - 18:00
2014/15/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Matematikai perkolációelmélet (BMETE955303)
előadó: Tóth Bálint (Sztochasztika Tanszék)
H607,
csütörtök 10:15 - 12:00
Hidrodinamika és megmaradási
elvek (BMETE93MM23)
előadó: Kiss Márton és Nagy Katalin (Differenciálegyenletek Tanszék)
R517, csütörtök 12:15 - 14:00
2014/15/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Algoritmikus kérdések a bioinformatikában (BMEVISZD303)
előadó: Csima Judit (SZIT)
Tanszéki terem,
szerda 12:15 - 14:00
Kvantum
csatornák (BMETE947210)
előadó: Vrana Péter (Geometria tanszék)
2013/14/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Kvantumalgoritmusok (BMETE91MM15)
előadó:
Ivanyos Gábor (SZTAKI)
H405A,
szerda 16:15 - 18:00
Funkcionálanalízis alkalmazásokkal
(BMETE92MM24)
előadó: Pitrik József (Analízis tanszék)
H405A,
csütörtök 16:15 - 18:00
2013/14/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Irányításelmélet és optimalizálás (BMETE93MM21)
előadó:
Eisenberg-Nagy Marianna (Differenciálegyenletek Tanszék) és
Péni Tamás (MTA SZTAKI)
H405A,
hétfő 16:15 - 18:00
Nem-euklidészi geometriák DSZ
(BMETE947069)
előadó: Szirmai Jenő (Geometria tanszék)
2012/13/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Fraktálok és geometriai mértékelmélet (BMETE95MM06)
előadó: Simon Károly (Sztochasztika tanszék)
H406, péntek 8:15 -
10:00
Geometriai algoritmusok
(BMEVISZD304)
további információ a tárgyról »
előadó: Tóth Géza (SZIT)
T605, szerda 10:15 - 12:00
Ajánlott tárgyak:
Véletlen mátrixok sajátértékei (BMEVISZDV04)
előadó: Juhász Ferenc (SZIT)
(megbeszélés alatt)
Kvantumrendszerek matematikája (BMETE92AK25)
előadó: Pitrik József (Analízis tanszék)
H601, péntek 10:15 - 12:00
2012/13/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Normált algebrák elemei (BMETE92MM10)
előadó: Andai Attila (Analízis tanszék)
H601, kedd 18:15 - 20:00
Nyelvek és automaták
(BMETE915023)
előadó: Babcsányi István (Algebra tanszék)
H601, kedd 14:15 - 16:00
2011/12/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Kristálygeometria D (BMETE947067)
előadó: Molnár Emil (Geometria tanszék)
H207, csütörtök 8:30 - 10:00
Síkbeli kritikus jelenségek és konforminvariancia
(BMETE95MM23)
előadó: Pete Gábor (Sztochasztika tanszék)
H601, kedd 16:15 - 18:00
Ajánlott tárgyak:
Kvantumrendszerek matematikája (BMETE92AK25)
előadó: Pitrik József (Analízis tanszék)
megbeszélés alatt
2011/12/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Fejezetek az adatbányászatból
(BMEVISZJV68)
előadó: Buza Krisztián (SZIT)
kedd 12:15 - 14:00, csütörtök 12:15 -
14:00
Szemantika
(BMETE91MX10)
előadó: Kornai András (Algebra tanszék)
CH305, szerda 12:15 - 14:00
Optimalizálási modellek és
módszerek
- (BMETE937307)
előadó: Illés Tibor, Hujter Mihály, Szántai Tamás (Differenciálegyenletek
tanszék)
2010/11/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Nem-euklidészi geometriák DSZ
(BMETE947069)
előadó: Molnár Emil (Geometria tanszék)
H406, kedd 14:15 - 16:00
Kvantumrendszerek matematikája
- (BMETE92AK25)
előadó: Pitrik József (Analízis tanszék)
T606, csütörtök 16:15 - 18:00
Ajánlott tárgyak:
A statisztikus fizika matematikai módszerei (BMETE959730)
előadó: Tóth Bálint (Sztochasztika Tanszék)
H601,
csütörtök, 14.15 - 16.45
2010/11/1. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Véletlen mátrixok (BMETE95MM21)
előadó: Virág Bálint (Sztochasztika tanszék)
H601, kedd 14:15 - 16:00
Parciális differenciálegyenletek a pénzügyi
matematikában - (BMETE935030)
előadó: Fritz József (Differenciálegyenletek tanszék)
csütörtök 10:15 - 12:00
Ajánlott tárgyak:
Kristálygeometria (BMETE947067)
előadó: Molnár Emil
H 2.em. 22. szoba, időpont:
csütörtök, 10.15 - 11.45
2009/10/2. félév
Kötelezően választható tárgyak:
Bevezetés az algebrai topológiába (BMETE919214)
előadó: Küronya Alex (Algebra tanszék)
péntek 10:00 - 12:00
Geometriai algoritmusok (BMEVISZD304)
előadó: Tóth Géza (SZIT)
csütörtök 10:00 - 12:00
Ajánlott tárgyak:
Alkalmazott számítógépes analízis (BMETE927205)
előadó: Tóth János
H207 , csütörtök 12.00 - 14.00
Nem-standard analízis (BMETE919213)
előadó: Sági Gábor (Algebra Tsz)
Numerikus optimalizálás (BMETE927001)
előadó: Horváth Miklós, Szántai Tamás
Nemnegatív elemű mátrixok (BMETE927001)
előadó: Rózsa Pál (SZIT)
2009/10/1. félév
Fejezetek a globális
differenciálgeometriából (BMETE945039)
előadó: Etesi Gábor, Molnár Emil
H601, időpont:
kedd, 16.30 - 18.00
Haladó mátrixanalízis
(BMETE924904)
előadó: Petz Dénes
H406 , időpont:
Hétfő, 16.15 - 18.00
2008/09/2. félév
Pénzügyi piacok matematikája
előadó: Fritz József
Matematikai perkolációelmélet
előadó: Tóth Bálint
2008/09/1. félév
Funkcionálanalízis II.
előadó: Petz Dénes
Algoritmikus kérdések a bioinformatikában
előadó: Csima Judit - Marx Daniel (VIK)
2007/08/2. félév
Válogatott fejezetek az
algoritmusok köréből
előadó: Rónyai Lajos
Nem-euklideszi geometriák
előadó: Molnár Emil
2007/08/1. félév
Parciális differenciálegyenletek
és pénzügyi matematika
előadó: Fritz József
Ergodelmélet és dinamikai rendszerek
előadó: Szász Domokos és Bálint Péter
2006/07/2. félév
Ergodelmélet és dinamikai
rendszerek
előadó: Szász Domokos
Diszkrét matematikai módszerek az operációkutatásban
előadó: Hujter Mihály
2006/07/1. félév
Bevezetés az algebrai
valószínűségelméletbe
előadó:
Petz Dénes
Adatbányászat és Pénzügyi folyamatok
előadó: Bodon Ferenc - Telcs András
2005/06/2. félév
Lie csoportok és
reprezentáció-elmélet
előadó: Szenes András
Valószínűségszámítási módszerek a számelméletben és a
kombinatorikában
előadó: Sándor Csaba
2005/06/1. félév
Automataelmélet
előadó: Babcsányi István
Bifurkációk
előadó: Farkas Miklós
2004/05/2. félév
Lineáris differenciáloperátorok
előadó: Horváth Miklós
Perkolációelmélet
előadó: Tóth Bálint
Utolsó módosítás: 2018.02.08.